Svētās Terēzes no Avilas "Dvēseles pilī". Komentārs grāmata

7.70€
rating
  • Ražotājs: Kala raksti
  • Kods: MT1057
  • Pieejamība: Ir pieejams
baznicai.lv

Kas ir cilvēks? Katrā laikmetā filozofi un zinātnieki ir pūlējušies iedziļināties šajā noslēpumā, kas skar katru no mums, taču nevienam nav izdevies izsmelt tā dziļumus. Radīts pēc Dieva attēla, cilvēks ir Viņa lieluma atspulgs un tādēļ neiekļaujas virspusējās definīcijās. Karmela garīgā tradīcija, atbildot uz šiem būtiskajiem meklējumiem, sniedz savu atbildi, kas vienlaikus ir fascinējoša un bagāta, vienkārša un pārsteidzoša: “Cilvēks ir ‘Mājoklis’, kurā mājo Vissvētā Trīsvienība.”

Visi Karmela lielie mistiķi savos darbos ir atklājuši personīgo pieredzi par šo apbrīnojamo realitāti. Svētā Terēze no Avilas “Dvēseles pilī” mums sniedz nobriedušu un žilbinošu šī noslēpuma liecību. Viņa apraksta cilvēku (katru cilvēku!) kā karalisku Dieva mājokli, neraugoties uz to, ka cilvēks bieži izturas kā ubagotājs, kas samierinājies ar savu postu. Viņš pat neuzdrīkstas pārkāpt “pils” slieksnim, kas ved sevis paša dziļumos un tātad paliek ārpusē – vientulībā un tumsā, traģiskas ‘atsvešinātības’ stāvoklī.

Gandrīz četrus gadsimtus vēlāk arī rakstnieks Francs Kafka stāstīs par mokošo pieredzi, kad cilvēks nespēj ieiet Pilī, neraugoties uz viņa dedzīgo vēlēšanos un pūlēm. Turpretim svētā Terēze pavada lasītāju cauri neskaitāmajām pils istabām (patiesajā “gaismas pilī”!), līdz pat satikšanās brīdim ar trīsvienīgo Dievu, kas kopš mūžības ilgojas pēc cilvēka un gaida viņu sirds pašos dziļumos.

Tēvs Antonio Marija Sikari savā komentārā mūs droši vada, aicinot doties brīnišķīgajā ceļojumā, ko aprakstījusi svētā Terēze. Viņa komentāra dziļā nozīme un jaunums atklājas skatījumā, kas parāda, ka Pils durvis ar paļāvību spēj atvērt ikviens, arī tie, kas aicināti dzīvot pasaules vidū, savu ikdienu pavadot rūpēs par ģimenes dzīvi un darbu.

Tēvs Andželo Lanfranki ocd

Autors: Antonio Marija Sikari 

Lappušu skaits: 264 lpp.

Formāts: 15 cm x 21 cm

Uzrakstīt atsauksmi

Please login or register to review