Dienasgrāmata. Māsa Marija Faustīne Kovaļska

20.00€
rating
  • Ražotājs: Kala raksti
  • Kods: MT1208
  • Pieejamība: Ir pieejams
baznicai.lv
Dienasgrāmatas izdevumā ir apkopotas visas sešas māsas Faustīnes sarakstītās dienasgrāmatas burtnīcas, kā arī burtnīca ar nosaukumu “Mana gatavošanās Svētajai Komūnijai”. Grāmatu papildina divi ievadraksti – pirmo no tiem īpaši izdevumam latviešu valodā uzrakstījis V.E. arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, otru – māsa M. Elizabete Šiepaka no Marijas, Dieva žēlsirdības Mātes, kongregācijas.
Poļu klostermāsa svētā Marija Faustīne Kovaļska (1905–1938) kā Dieva žēlsirdības misionāre ir labi pazīstama visā pasaulē. Teologi viņu uzskata par vienu no Baznīcas nozīmīgākajām mistiķēm. Ar svēto Faustīni ir saistīta Dieva žēlsirdības kulta izplatīšana; šā kulta būtiskākie atribūti ir lūgšana Dieva Žēlsirdības kronītis un žēlsirdīgā Jēzus svētgleznas godināšana, bet to pavada neskaitāmu cilvēku pateicības pilnas liecības par uzklausītām lūgšanām un saņemtām žēlastībām.
“Kungs Dievs māsu Faustīni izraudzījās par savas žēlsirdības misionāri, lai pasaule uzzinātu brīnišķo vēsti. Vecajā Derībā, Viņš teica, es ar pērkona dārdiem sūtīju savai tautai praviešus. Šodien ar savu žēlsirdību pie visas cilvēces es sūtu tevi. Cilvēci, kas cieš, es nevēlos sodīt, bet gan dziedināt, tuvinot savai žēlsirdīgajai Sirdij. (Dienasgrāmata, 1588)”
Māsa M. Elizabete Šiepaka no Marijas, Dieva žēlsirdības Mātes, kongregācijas
“Tikai pēc svētās māsas Faustīnes nāves, pateicoties atstātajai Dienasgrāmatai, tika atklāts, cik lielas garīgās dzīves bagātības Dievs ar viņas starpniecību ir dāvājis cilvēcei. No savas dzīves trīsdesmit trim gadiem trīspadsmit viņa nodzīvoja klosterī, veicot vienkāršos un pazemīgos virējas, dārznieces un vārtu māsas pienākumus. Tomēr aiz vienkāršās ārienes un dzīvesveida slēpās dimants, kuru šī klostermāsa, atveroties Dieva darbībai savā dzīvē, pārvērta par zaigojošu briljantu.
Protams, pats galvenais svētās Faustīnes devums ir saistīts ar Dieva žēlsirdības vēstījumu un personīgo liecību par to. Lasot viņas Dienasgrāmatu, var redzēt, kā Dieva Gars strādā tāda cilvēka dvēselē, kurš meklē Dieva gribu un ir atvērts Svētā Gara darbībai. Būdama iekšēji vienota ar Dievu, māsa Faustīne kļūst par Dieva liecinieci un Viņa vēsts nesēju pasaulei.”
Latvijas Romas katoļu Baznīcas
arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs
Lappušu skaits: 521 lpp.
Formāts: 17,5 cm x 24,5 cm
cietie vāki

Uzrakstīt atsauksmi

Please login or register to review