X
Returning Customer
I am a returning customer
X
Register Account
If you already have an account with us, please login at the login form.
Your Account Has Been Created!
Congratulations! Your new account has been successfully created!
You can now take advantage of member privileges to enhance your online shopping experience with us.
If you have ANY questions about the operation of this online shop, please e-mail the store owner.
A confirmation has been sent to the provided e-mail address. If you have not received it within the hour, please contact us.
Izrakstīties
Jūs esat izrakstījies no sava konta.
Jūsu iepirkumu grozs ir saglabāts, un tajā esošās preces tiks atjaunotas, tiklīdz jūs atkal pierakstīsieties savā kontā.
Autors: Bīskaps Teofans Vientuļnieks
Nosaukums: Neredzamā cīņa
Iesējuma veids: cietie vāki
Lappušu skaits: 287
Izmērs: 17,0 cm x 11,5 cm x 1,7 cm
Valoda: Latviešu
Grāmata tiek izplatīta ar Romas katoļu baznīcas kardināla Jāņa Pujata svētību
Šai grāmatai ir ļoti sena un interesanta vēsture. Tās sākotnējā varianta autors ir katolis Lorenco Skupolim (1530–1610). Sevišķu popularitāti iegūst šīs itāļu grāmatas brīvā grieķiskā adaptācija, kuru veicis Atona kalna askēts geronda Nikodēms (1748–1809), kanonizēts 1955. gadā.
1885. gada janvārī, paklausot Atona kalna mūku lūgumiem, bīskaps Teofans Vientuļnieks (1815–1894) uzsāk “Neredzamās cīņas” tulkojumu slāvu valodā. Taču arī viņam izveidojas sava versija. Par iejaukšanās tekstā iemesliem svētnieks paziņoja: “Šo grāmatu ir sarakstījis katolis, bet katoļi par gudro lūgšanu un citām askēzes lietām spriež citādāk nekā mēs. Starecs Nikodēms izlaboja, bet ne visu. Es nobeidzu labošanu.”
“Neredzamās cīņas” latviskais variants ir tiešs svētnieka Teofana Vientuļnieka versijas tulkojums.
* * *
Cīņa par cilvēka dvēseles pestīšanu notiek nepārtraukti. Tā nav pasīva cīņa, kurā kristietis piedalās tikai skatītāja lomā.
Neredzamās cīņas mākslu var apgūt vienībā ar Baznīcu un svētajiem tēviem, kuri atstājuši mums savu pieredzi. Šī svēto tēvu pieredze ir svarīga mūsdienās, kad pasaulē izplatās dažādi maldinoši “garīguma” paveidi.