Svētbilde "Jēzus vaigs" 9 x 13 cm

5.50€
rating
  • Kods: 72016-3
  • Pieejamība: Ir pieejams
baznicai.lv

Neliela izmēra svētbilde rāmi ar stiklu

Izmērs: 9 x 13 cm 

Kristus ciešanas, nāve un augšāmcelšanās notika konkrētā vietā un laikā. Līdz mūsdienām ir saglabājušas vairākas materiālas liecības: Jēzus krusta fragmenti, tabuliņa, kas tika piesista pie krusta augšējas daļas (titulus crucis), naglas, ar ko Jēzu piesita pie krusta, ērkšķu vainags un šķēps, ar ko romiešu karavīrs pārdūra Jēzus sānu. Īpaši spilgtas liecības ir Jēzus līķauts, uz kura ir palicis Viņa ķermeņa attēls, kā arī Manopello sviedrauts, uz kura ir redzams Jēzus vaigs augšāmcelšanās brīdī. 

Turīnas līķauts un Manopello sviedrauts ir pieminēti arī Jāņa evaņģēlijā: „Un viņš [Jānis] noliecās un redzēja noliktu audeklu, tomēr iekšā negāja. Tad, viņam sekodams, atnāca Sīmanis Pēteris, iegāja kapā un redzēja noliktu audeklu. Un sviedrauts, kas bijis uz Viņa galvas, nebija nolikts pie audekla, bet atsevišķi satīts savā vietā. Tad iegāja arī tas māceklis, kas pirmais atnāca pie kapa un redzēja un ticēja (Jn 20, 5-8).

Augšāmcelšanās brīdī Jēzus mums atstāja ne tikai sava mirušā ķermeņa attēlu uz līķauta, bet arī savas sejas attēlu uz neliela audekla lakata (17x24 cm). Kristus vaigs, uz kura vēl redzamas spīdzināšanas pēdas, ir apbrīnojami skaists.

Uzrakstīt atsauksmi

Please login or register to review